;

W trosce o zdrowie

niedziela, 12 stycznia 2020

Jesteśmy pokoleniem trzech foteli – tego w naszym domu, samochodzie i pracy. Cierpimy z powodu bólu pleców, głowy, zatok i innych niemiłych dolegliwości. Zmiana trybu życia, sport, odżywianie są konkretną odpowiedzią na nasze troski, ale jak jeszcze możemy sobie pomóc? Szukając odpowiedzi na te pytania, natknęłam się na kilka ciekawych propozycji.

1. Opaska na oczy z solą himalajską - I Love Grain

Praca przy komputerze, niebieskie światło emitowane przez ekrany smartfonów i innych urządzeń przyczyniły się do zmęczenia mojego wzroku. Bolała mnie głowa, oczy, zatoki i czułam się przemęczona. Nadal nieraz borykam się z tymi przypadłościami, jednak postanowiłam sobie pomóc. Starałam się wprowadzić odpowiednią suplementację, aby poprawić swój wzrok, robiłam przerwy w pracy przed monitorem i zaopatrzyłam się w opaskę wykonaną z bawełny i wypełnioną solą himalajską.

Opaska ma odpowiedni rozmiar, pozwalający zakryć całe oczy i częściowo zatoki. Światło z zewnątrz nie dociera do moich oczy i mogę swobodnie wypocząć. Dodatkowo wykonana jest z naturalnych materiałów, co jest dla mnie bardzo ważne. Jej wypełnienie też ma dużo znaczenie. Dzięki niemu ma lekki ciężar, przez do jeszcze lepiej wpływa na zrelaksowanie gałek ocznych. Sól himalajska będąca wypełnieniem mojej opaski, ma wiele właściwości zdrowotnych. Pomaga przy bólach głowy, migrenach, problemach z zatokami, czy przeziębieniach. Kiedy mam problemy z zatokami lekko podgrzewam opaskę i nakładam na oczy i zatoki, dzięki temu czuję zmniejszenie bólu i udrożnienie zatok. Natomiast lekko schłodzona w lodówce, idealnie nadaje się na bóle migrenowe. To był dobry zakup, który już nie raz pomógł mi w bólach głowy i zatok. Dodatkowo skusiłam się o wzbogacenie wypełnienia, poprzez dodanie czarnej gorczycy i płatków róży, co jeszcze lepiej pozwala mi się zrelaksować i wypocząć.

2. Lniana poduszka wypełniona łuskami gryki – I Love Grain

Podczas poszukiwania opaski na oczy, natknęłam się na tą piękną poduszkę. Urzekł mnie jej wygląd oraz właściwości i materiały z jakich została wykonana. Zewnętrzna poszewka zrobiona jest lnu. Posiada śliczny szary kolor i cztery chwosty umieszczone w rogach poduszki. Wewnętrzna poszewka wykonana jest z bawełny i posiada dobrze ukryty zamek, a w jej wnętrzu znajdują się łuski gryki, które dzięki takiemu zabezpieczeniu nie wydostają się na zewnątrz.

Łuski z gryki mają wiele cennych właściwości i od wieków stanowiły wypełnienie poduszek, czy materacy. Łatwo dopasowują do do kształtu głowy i są antyalergiczne. Dodatkowo mają dobre właściwości termiczne, przez co utrzymują stałą i komfortową temperaturę, wpływając jeszcze lepiej na sen i relaks.

3. Mata do masażu – Pranamat ECO

Jak już wspomniałam wcześniej, praca przy komputerze przyczyniła się do bólu pleców, które męczyły mnie po dłuższym wykonywaniu obowiązków. Starałam się wykonywać ćwiczenia rozciągające i chodzić na masaże, co zdecydowanie przyczyniło się do poprawy mojego komfortu. Jednak nie zawsze miałam czas na godzinny masaż u znajomego rehabilitanta, dlatego zdecydowałam się na zakup maty do masażu. Początkowo sceptycznie do niej podchodziłam, jednam już po pierwszym użyciu szybko przekonałam się do niej. To świetny produkt.

Mata wykonana jest z naturalnych materiałów i na swojej powierzchni posiada wiele kwiatów lotosu zakończonych ostrymi wypustkami. Kładąc się na niej, wywieramy nacisk na naszą skórę, wykonując masaż na zasadach akupresury. Początkowo czujemy wbijające się w nasze ciało kolce, ale to nieprzyjemne uczucie szybko znika i po chwili mamy wrażenie ciepła przepływającego przez nasze ciało. Dzieje się tak za sprawą poprawy przepływu krwi w naszym organizmie. Zgodnie z zaleceniami producenta masuje swoje plecy przez 15-30 min. Po tym czasie czuję jak moje mięśnie są zrelaksowane i odprężone, a plecy i głowa przestają boleć. Matę można stosować także do masażu brzucha i ud, ale już w krótszym czasie 5-15 min, jako walkę z utratą jędrności skóry i to naprawdę działa.

Wszystkie wymienione przeze mnie produkty, mają jeszcze wiele innych właściwości i zalet, o których przeczytacie na stronie ich producentów. Dla mnie najważniejsze jest to, że ich stosowanie przynosi ulgę oraz to, że są wykonane z dobrych i naturalnych materiałów.