;

Pakowanie walizki Last Minute

sobota, 07 września 2019

Lato dobiega końca i w biurach podróży można znaleźć atrakcyjne wycieczki Last Minute do najróżniejszych zakątków świata, poniżej zebrałyśmy 13 sprawdzonych sposobów na idealnie spakowaną walizkę.

1. Sprawdzenie warunków noclegowych

Od tego zaczynam swoje pakowanie. Sprawdzam, czy w miejscu noclegowym będą znajdowały się takie akcesoria jak suszarka do włosów, ręczniki, żelazko, itp. Jeśli nie chcesz korzystać z ręczników znajdujących się w pokojach hotelowych, to zainwestuj w cieniutkie, aczkolwiek chłonne ręczniki sportowe. Znajdziecie je np. w DECATHLONIE.

2. Sprawdzenie warunków pogodowych

Zawartość walizki w znacznej mierze uzależniona jest od warunków pogodowych występujących w miejscu, do którego się wybieracie. Jeśli przywita Was wysoka temperatura, to walizka pełna swetrów może się nie przydać 😊.

3. Sprawdzenie limitów wagowych w linach lotniczych

W zależności od wybranej linii lotniczej, a także klasy, spotykamy się z akceptowaniem różnych limitów wagowych bagażu. Przeważnie linie lotnicze oferują nam w cenie biletu możliwość zabrania ze sobą dużego bagażu (w zależności od linii lotniczych, waga może się wahać od 20-32 kg) oraz bagażu podręcznego od 5-10 kg. Warto sprawdzić, czy na pokład można wnieść dodatkowo torebkę lub plecak. W przypadku tanich linii lotniczych często za duży bagaż trzeba dopłacić. Bardzo ważne jest również sprawdzenie wymiarów naszych walizek. Planując loty bez przesiadek minimalizujemy ryzyko zagubienia bagażu.

4. Idealna walizka

Osobiście stawiam na walizki z twardą obudową, co pozwala ochronić przewożone przeze mnie rzeczy przed zgnieceniem i zniszczeniem. Zwracam również uwagę na wagę walizki. Podczas zakupów podnoszę ją kilkakrotnie i przyglądam się jak została wykonana, im lżejsza walizka, tym lepiej dla nas. Rzutuje to na ilość rzeczy, jakie możemy ze sobą zabrać i nasz komfort podczas jej przewożenia. Rodzaj kółek również jest ważny. Dobrze, aby mogły obracać się w różne strony, to pozwala na swobodne przemieszczanie się. Ważne jest wyposażenie w zabezpieczenie kodowe, co chroni przed kradzieżą jej zwartości. Przegródki w środku walizki pozwalają na dobrą organizację i posegregowanie rzeczy. Dodatkowo warto na walizce umieścić przywieszkę ze swoimi danymi na wypadek zagubienia bagażu. Zwiększy to szansę na jego odnalezienie.

5. Lista

Po sprawdzeniu wcześniej wymienionych informacji, zabieram się do stworzenia listy ubrań i przedmiotów do zabrania. Nie warto robić tego chaotycznie. Ja poświęcam na to dłuższą chwilę, tak aby poszeregować wszystko w odpowiednie kategorie, dzięki czemu sam proces pakowania jest sprawny i całkiem przyjemny.

6. Ułożenie rzeczy w jednym miejscu

To bardzo ciekawy trik, dzięki któremu widzimy ilość rzeczy, jaką chcemy ze sobą zabrać i możemy wyeliminować kilka zbędnych przedmiotów. Dodatkowo mając wszystko pod ręką pakowanie jest sprawne, a nas nie kusi, aby sięgnąć do szafy po kolejną bluzeczkę.

7. Miniaturowe wersje kosmetyków i leki

Bądźmy minimalistami i zabierzmy ze sobą tylko niezbędne kosmetyki. Przeanalizujmy ich wielkość i pamiętajmy o limitach pojemności w przypadku bagażu podręcznego zabieranego na pokład samolotu. Dobrym pomysłem jest wykorzystywanie próbek lub przelewanie kosmetyków do mniejszych opakowań. Pudry i inne kosmetyki w kompakcie zabezpieczmy płatkami kosmetycznymi, dzięki czemu unikniemy ich popękania i zabrudzenia kosmetyczki. Produkty, które są narażone na rozlanie, możemy spakować do woreczków próżniowych lub owinąć folią spożywczą, w ten sposób ochronimy naszą walizkę przed zalaniem. Pamiętajmy o zabraniu leków. Zaopatrzymy się w pastylki na przeziębienie, krople do oczu, bandaże, plastry i nie zapomnijmy o lekach, które musimy przyjmować z zalecenia lekarza.

8. Uniwersalne i dobrane do siebie ubrania i bielizna

Wybierając bieliznę stawiajmy na uniwersalny krój i kolor. Beże sprawdzą się tutaj najlepiej. Wygodnym rozwiązaniem jest bielizna bezszwowa, która najlepiej sprawdzi się nawet pod najcieńszą bluzką. Kompletując garderobę, warto zawrócić uwagę na jej uniwersalność. Zróbmy wcześniej listę z zestawami na każdy dzień, dzięki której będziemy mogli bezpiecznie łączyć ze sobą nasze ubrania. Wybierając konkretnie ubranie powinniśmy zadać sobie pytanie, do ilu rzeczy ta konkretna rzecz będzie nam pasowała.

9. Wygodne i uniwersalne obuwie

Stawiajmy na obuwie, które podobnie jak ubrania będą pasowały do wielu zestawów i sytuacji. Nieśmiertelne baleriny, czy wygodne i dopasowane szpilki na niewielkim obcasie w uniwersalnym kolorze, również świetnie się sprawdzą. Jadąc nad morze, pamiętajmy o butach do pływania i klapkach. W niektórych miejscach są niezbędne.

10. Rolowanie ubrań

Dobrym pomysłem na pakowanie jest rolowanie ubrań. Kiedyś byłam negatywnie nastawiona do tego sposobu pakowania, aż w końcu spróbowałam i wykorzystuje go teraz przy każdym pakowaniu. Sposób ten pozwala zaoszczędzić miejsce w walizce, dodatkowo zapobiegając zagnieceniom na ubraniach. Kolejnym dobrym trikiem jest pakowanie rzeczy od największych do najmniejszych, dzięki temu również unikniemy zagnieceń, a dodatkowo łatwiej jest upchać małe rzeczy, pomiędzy te większe.

11. Podział bagażu na dwie osoby

Jeśli wybieramy się na wakacje z inną osobą, warto podzielić swój bagaż na dwie walizki. Dzięki temu będziemy bezpieczniejsi w sytuacji zagubienia jednej z walizek. Trzeba mieć już dużego pecha, żeby stracić cały bagaż, a tak część rzeczy jednej i drugiej osoby będzie uratowana, a Wy nie będziecie musieli spędzać wakacji w ubraniach z podróży 😊 Dodatkowo jadąc z mężem lub chłopakiem będziecie mogły zabrać więcej ubrań. Większość mężczyzn nie wykorzystuje pełnego tonażu podczas pakowania.

12. Kluczowe rzeczy trzymaj w bagażu podręcznym

Ważne, aby mieć przy sobie najważniejsze rzeczy, takie jak pieniądze, dokumenty, kartę pokładową, czy też bilet. Przy nas są bezpieczniejsze, a dodatkowo możemy je w razie potrzeby szybko wyciągną i okazać. Do bagażu podręcznego możemy również zabrać kosmetyki niezbędne w trakcie podróży, książkę i inne umilacze czasu. Przezorni mogą zapakować bieliznę na zmianę i szczoteczkę do zębów, w razie gdyby ich bagaż znalazł się w innym miejscu niż oni.

13. Pozostawienie miejsca w walizce

Większość osób przywozi z podróży pamiątki. Jeśli zapakujemy się maksymalnie, to albo dopłacimy za dodatkowy bagaż, albo za zwiększoną wagę. Nie jest to opłacalne. Dlatego też pozostawienie wolnej przestrzeni pozwoli na upchanie w walizce drobiazgów z podróży.

 

Mamy nadzieję, że nasze sprawdzone sposoby na pakownie pozwolą Wam cieszyć się końcówką wakacji i idealnie spakowanymi walizkami. Jeśli macie inne sposoby na pakowanie, to podzielcie się nimi w komentarzach. Każdy z nas ma jakieś własne sposoby i patenty, a my chętnie nauczymy się od Was czegoś nowego i przydatnego. Miłego dnia, wieczoru, bądź nocy, w zależności od pory w jakiej czytacie ten artykuł.