;

Książki godne polecenia

niedziela, 21 lipca 2019

1. Tatuażysta z Auschwitz, Heather Morris

Miłość w piekle, tak kojarzy mi się ta książka. To opowieść o młodym mężczyźnie, który trafił do piekła na ziemi, czyli obozu koncentracyjnego Auschwitz. Lale Sokołow zostaje tatuażystą i naznacza numerami przedramiona nowo przybyłych więźniów i jej, kobiety która skrada jego serce i której obecność powoduje, że ma dla kogo żyć. Poprzysięga sobie, że wydostanie ją i siebie z tego strasznego miejsca. Książka kończy się happy endem i jest niezwykłym dokumentem, opowieścią człowieka pełnego siły, miłości i nadziei.

2. Wyścig ze śmiercią, Erica Spindler

Bohaterka próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia swojej siostry. Przenosi się na Florydę i stara się dojść prawdy. Kolejne morderstwa i brak przychylności oraz zrozumienia ze strony innych coraz bardziej umacniają ją w przekonaniu, że jej siostra jest w poważnym niebezpieczeństwie. Na drodze Liz pojawia się jednak nadzieja - były policjant. Oboje mocno doświadczeni przez los. On racjonalny, ona obdarzona niezwykłą uważnością, która pozwala jej dostrzec, szczegóły niewidoczne dla innych. Spisek, walka dobra ze złem i rodzące się uczucie, a przy tym  zaskakujący finał.

3. Chyłka Zaginięcie, Remigiusz Mróz

Książka przedstawia losy prawniczki i jej podopiecznego, którzy postanowili zmierzyć się ze sprawą zaginięcia trzyletniego dziecka. Dziewczynka znika z domku letniskowego swoich rodziców. Matka dziecka zwraca się o pomoc do swojej koleżanki z dawnych lat, Joanny Chyłki. Załączony alarm i brak śladów porwania zrzucają podejrzenia na rodziców dziecka, a śledczy podejrzewają, że dziewczynka nie żyje. Sprawa, która wydaje się nie mieć wyjaśnienia wciąga czytelnika, a brak pewności czy dziecko żyje dodatkowo dodaje dynamizmu opowieści.

Czy doświadczona prawniczka poradzi sobie ze sprawą, która wydaje się z góry przegrana? Jak odnajdzie prawdę w gęstwinie niedomówień i kłamstw?

Książka jest kolejną częścią przygód Joanny Chyłki, lecz spokojnie możecie zacząć od tej pozycji. Na jej podstawie powstał serial z Magdaleną Cielecką w roli głównej dostępny w PLAYER. Książkę czyta się przyjemnie i warto pamiętać, że jest to fikcja literacka i drobne niuanse prawnicze nie

powinny mieć wpływu na odbiór treści przez czytelnika.