;

10 rzeczy bez których nie wyobrażamy sobie życia

środa, 31 lipca 2019

Poniżej każda z nas wybrała złotą dziesiątkę rzeczy niezbędnych w codziennym życiu. Zapraszamy Was do lektury. Poznajcie nas bliżej.

Agnieszka :)

1. Poranna kawa i chwila zadumy

Czas w którym pozwalam myślą płynąć. Latem siadam z kubkiem kawy na balkonie i chłonę atmosferę, przyjmuję ciepłe promienie słoneczne na twarz. Jesienią bądź wczesną wiosną przywdziewam ciepły i wielki sweter, naciągam włochate skarpety na stopy i też siadam na balkonie czasami słuchając porannego deszczu, a innym razem ptaków przekrzykujących się nawzajem. Zimą otulam ciało szlafrokiem, siadam w wygodnym fotelu i bez pośpiechu, na luźnym biegu, wchodzę w nowy dzień.

2. Kalendarz, notes, długopis

Lubię prowadzić swoje zapiski na papierze, bywam w nich niekonsekwentna więc często zapisuje terminy, spotkania, myśli, zasłyszane zdania na kawałku papieru, które następnie wklejam albo przepisuję w kalendarz. Zapisywanie w telefonie lub komputerze nie daje mi tej samej satysfakcji.

3. Spotify

Na początku nie byłam przekonana do subskrypcji, jednak obecnie towarzyszy mi na co dzień: w mieszkaniu, w podróży, w drodze do lub z pracy. Tworzę własne katalogi muzyczne. Wrzucam do nich utwory, które wpadły mi w ucho albo usuwam takie, które już mi się znudziły. 

4. Beżowa bielizna

Ratuje życie, jest uniwersalna. Kiedy wyjeżdżam i muszę spakować się w bagaż podręczny przeważnie stawiam na beż.

5. Spotkania ze znajomymi i rozmowy

Lubię ludzi, lubię słuchać i poznawać różne historie, poznawać odmienne punkty widzenia. Nie wyobrażam sobie życia bez chwil z przyjaciółmi, przegadanych wieczorów albo wspólnie przemilczanych chwil 😊

6. Squash

Sport, który od lat mi towarzyszy. Nauczył mnie pokory, wytrwałości tego, że raz wygrywasz a innym razem przegrywasz, tego że po każdej porażce potrafię się podnieść i nie rezygnuje z siebie, z grania, z czerpania satysfakcji którą daje mi ta gra 😊

7. Coś słodkiego

Domowe lody bananowe albo domowa Nutella to jest to! Jednak Asia, która współtworzy ze mną tego bloga, potrafi wyczarować słodkie cuda i za każdym razem zaskakuje mnie kolejnymi odsłonami swoich pysznych deserów.

8. Książki

Czasami poświęcam czas jednej, czasami czytam kilka na raz, a są też chwile, że nie czytam. Jednak życie bez słowa czytanego byłoby smutne i niewyobrażalne.

9. Majsterkowanie, przerabianie rzeczy, tworzenie

To jest silniejsze ode mnie. Ciągle przestawiam przedmioty, wynajduję różne rzeczy nadając im drugie rzeczy, tworzę biżuterię, czasami coś przeszywam. Tworzę atmosferę, która mi odpowiada.

10. Jazda samochodem – wolność

Ostatnimi czasy jeżdżę mniej, częściej korzystam z komunikacji miejskiej i roweru jednak samochód daje poczucie wolności i niezależności, za którym tęsknię. Wiem, że potrafię się obyć bez czterech kółek jednak uczucie pozostaje.

 

ah!

Joanna :)

1. Sztuka / Literatura

Kontakt ze sztuką przenosi mnie w inny obszar, jest potrzebą mojej duszy. Bardzo lubię patrzeć na obrazy, rzeźby, czy też zwiedzać piękne miejsca, podziwiając dzieła architektoniczne. Wnętrza to moja pasja. Nie wyobrażam sobie również jesiennych wieczorów bez dobrego filmu, czy serialu. Ostatnio poruszył mnie „Czarnobyl”. Książki zajmują w moim domu dużo miejsca. Wakacje i okres świąteczny są czasem, w którym nadrabiam zaległości. Uwielbiam biografie, książki podróżnicze, historyczne, literaturę faktu, a także kryminały. Mam kilku ulubionych współczesnych pisarzy, ale pozostaję wierna Dostojewskiemu, Goethe i innym.

2. Notatnik

Planowanie spotkań, czy zadań które muszę wykonać w ciągu najbliższym dni, porządkuje moje myśli i pozwala zrealizować założone przedsięwzięcia. Staram się być zorganizowana, jednak czasami spontaniczne działanie delikatnie burzy mój uporządkowany świat.

 

3. Jakość

Nie lubię bylejakości, zarówno w rzeczach materialnych, jak i w codziennym życiu. Dużą uwagę przykładam do dbałości o relacje, o otaczającą mnie przestrzeń i znajdujące się w niej przedmioty. Szanuję swoje rzeczy i dbam, by były ciągle ładne i zadbane. Podczas zakupów zwracam uwagę na rodzaj wykorzystywanych surowców i staranne wykonanie. Dzięki temu mogę dłużej cieszyć się ich posiadaniem.

4. Podróże

Lubię poznawać nowe miejsca, próbować lokalnego jedzenia i obserwować zachowania mieszkańców delektując się smakiem kawy. Ciągnie mnie do wielkich miast, a jednocześnie uwielbiam klimat niewielkich prowincji, w których czas również nabiera oddechu i nie biegnie tak szybko.

5. Własny kąt

Mój dom stał się moją ostoją. Uwielbiam do niego wracać i spędzać czas z najbliższymi. Czasami też znikam w kącie, aby pobyć sama. Zgadzam się z powiedzeniem „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.”

6. Rośliny

Rośliny nie tylko cieszą moje oczy i upiększają mój dom oraz ogród, ale również pozwalają mi się zrelaksować. Uwielbiam patrzeć jak rosną, jak się rozwijają. Zapach kwiatów i ich piękne kolory działają na mnie odprężająco. Dodatkowo nie ma nic lepszego niż świeżo zerwane owoce z własnych krzewów i drzew.

7. Dobre jedzenie i ciepła herbata

Bardzo lubię poznawać nowe smaki i gotować dla siebie i bliskich. W mojej biblioteczce znajduje się już sporo książek kucharskich, z których często korzystam. Najbardziej jednak sprawia mi radość odtwarzanie smaków dzieciństwa zarówno swoich, jak i najbliższych. Zeszyt z przepisami mojej babci i mamy zajmuje honorowe miejsce i jest zbiorem zarówno pysznych smaków, jak i wspomnień. Z kolei smak herbaty przenosi mnie do czasów mojego dzieciństwa. Nikt nie przygotowywał mi tego napoju tak, jak mój ukochany dziadziu. Pijąc ją zawsze mam przed sobą jego uśmiechniętą twarz i ten spokój, który widniał w jego oczach.

8. Niezależność

Cenię sobie swoją niezależność. Co nie zmienia faktu, że nauczyłam się również polegać na innych i korzystać z ich pomocy, jednak zgodnie z powiedzeniem „Umiesz liczyć, licz na siebie.”, staram się być samodzielna. Pozwala mi to czuć się wolną osobą. To trochę tak, jakby wsiąść do samochodu, odpalić silnik i pojechać w siną dal.

9. Aktywność fizyczna i intelektualna

Aktywność, zarówno fizyczna, jak i intelektualna pozwala mi się ciągle rozwijać i doskonalić. Nie lubię spoczywać na laurach. Ruch uczy wytrwałości, podobnie jak nauka. Nic nie przychodzi od razu, a na efekty trzeba poczekać, jednak radości z owoców ciężkiej pracy, nie da się porównać z niczym innym.

10. Spotkania

Lubię organizować spotkania. Spędzenie dnia z osobami, które się lubi pozwala mi naładować akumulatory i wprawia w dobry nastrój. Dodatkowo spotkania zacieśniają więzi i pozwalają nabrać dystansu do codziennych problemów i niepowodzeń.

J.

Jaka jest Wasza złota dziesiątka? Podzielcie się z nami w komentarzach Waszymi TOP 10.